Balıkesir Patlayıcı Sanayi

BPS Balıkesir Patlayıcı Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’de yüksek kaliteli hafif silah mühimmatı üretmek amacıyla, 2014 yılında Mehmet Akif Yavaşca ve Müşteba Yavaşca tarafından kurulmuştur. Avrupa ve Türkiye’nin en saygın hafif silah üreticilerinden Sarsılmaz Grup'a bağlı Sarsılmaz Mühimmat A.Ş.'nin 2015 yılında ortak olarak katılması ile daha da güçlenmiştir. BPS A.Ş., yasal güvenlik mesafesi limitlerini tamamen kapsayan, tamamı kendisine ait 273.000m2 arazi üzerinde, 5.000m2 kapalı alanda kurulu üretim ve depolama tesisleri ile Balıkesir Yeniköy'de faaliyet göstermektedir.


2016 yılında yivsiz tüfek fişeği, 2017 yılında 9 mm ses fişeği ve 2019 yılında 9x19 mm parabellum tabanca fişeği üretimine başlanmıştır. Hali hazırda 46 çeşit mühimmat üretilmekte ve her yıl ürün yelpazesi genişletilmektedir. Müşterilerin isteklerini dinleyerek, sürekli gelişim ilkesi ile kaliteli hammaddelerin modern makinelerde deneyimli personeller tarafından işlenerek yüksek performanslı ve güvenilir ürünler üretebilmek için sürekli yatırım yapılmaktadır.


Tüm ürünler piyasaya sürülmeden önce test edilmektedir. BPS A.Ş. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına sahiptir. Ürünlerin kalitesi C.I.P. Sertifikası ile belgelenmiştir.